Napełnianie butli

Home > Napełnianie butli

Napełniamy butle nurkowe jak również butle stosowane w ratownictwie medycznym i do markerów w paintballu. Do napełniania butli stosujemy agregaty tylko renomowanych firm, co daje nam możliwość uzyskania gazów o idealnej jakości przy ciśnieniu do 330 Bar. Dla podniesienia jakości usług, pomimo posiadania bardzo wydajnych agregatów, dodatkowo stosujemy banki powietrzne. W rezultacie klient otrzymuje produkt o najwyższej jakości, żądanym ciśnieniu oraz w bardzo krótkim czasie. Napełniamy butle z zaworem typu DIN jak również typu INT. Dla członków Centrum Nurkowego DIVER24, instruktorów, klubów, centrów nurkowych i grup organizowanych przygotowaliśmy specjalne rabaty.

Punkty napełniania / nabijania / butli

Poznań – Centrum Nurkowe DIVER24
Konin ? Baza Nurkowa Diver24 nad jez. Budzisławskim

Cennik napełniania butli

Warto wiedzieć!

Zgodnie z normami PN-EN ISO 1802-2002, PN-EN ISO 1803-2002, PN-EN ISO 11623-2002 oraz procedurą PS-01/35 Urzędu Dozoru Technicznego, butle nurkowe należy legalizować co 2 lata. Nowe butle zakupione zarówno za granicą jak i w kraju mogą być używane bez atestu UDT przez okres 2 lat od daty produkcji pod warunkiem, że na butli wybity jest znak CE (jest on traktowany na równi z ważnym atestem). Po tym czasie butle należy oddać do legalizacji. Butle nurkowe , które uzyskały atest UDT przed wejściem w/w przepisów na okres dłuższy niż 2 lata mogą być eksploatowane – atest ten zachowuje okres swojej ważności. Przypominamy więc /KDP/, aby płetwonurkowie dla swojego bezpieczeństwa zwracali baczną uwagę na datę ważności atestu UDT na swoich butlach i w stosownym czasie oddawali swoje butle do legalizacji.

Butla nurkowa – to cylinder wykonany z materiału o bardzo wysokiej odporności na ciśnienie /stal, aluminium, kompozyt/, mogący pracować przy ciśnieniu roboczym w zakresie od 150, 230 do 300Bar.
W Europie najczęściej występują butle o pojemności od 10, 12 do 15Litrów ale spotkać możemy się z butlami o pojemności od 2 do 20 Litrów. Butle podlegają okresowej kontroli technicznej. W USA zajmuje się tym DOT /Department of Transportation/, w Niemczech ? TUV /Technischer Uberwachungsverein/, w Polsce ? Polski Urząd Miar i Wag, a bezpośrednio Urzędu Dozoru Technicznego. Obecnie, właściciel butli powinien spotkać się z takimi oznaczeniami jak: CE do systemów oddechowych stosowane przez płetwonurków, strażaków itp., o ciśnieniu roboczym od 200 do 300 bar, często z atestem europejskim TUV na okres nawet 10 lat, oraz butle z oznaczeniem (PI) wykonane według EN zaprojektowane specjalnie dla entuzjastów sportów strzeleckich jak PCP, paintball itp. o ciśnieniu roboczym do 300 Bar z atestem na 10 lat honorowanym przez UDT.

Chcąc napełnić butle, powinniśmy zwrócić uwagę na:

  • ważną legalizację,
  • sprawny zawór,
  • przy butlach z zaworem rezerwy /typu J/ na położeniu dźwigni rezerwy w dolnej pozycji,
  • max ciśnienie robocze,
  • jakość ?starego? gazu /zapachu/,
  • przeznaczenie butli /rodzaj gazu jakim możemy daną butlę napełnić/.
  • przy butlach stosowanych do wzbogaconego powietrza i trimixu na skład i ciśnienie gazu oraz właściwe oznakowanie butli.
  • przy butlach o ?czystości tlenowej? na poinformowaniu osób napełniających butle o konieczności zastosowania dodatkowego filtra zapewniającego czystość tlenową.
  • napełnianie butli tylko w renomowanych centrach nurkowych.

  • listopad
    PWŚCPSN
    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    11
    12
    13
    14
    15
    16
    17
    18
    19
    20
    21
    22
    23
    24
    25
    26
    27
    28
    29
    30
    Pokaż wszystkie »

  • daj nura

    nurkowanie

    ?
    [newsletter_form button_label="Zapisz!"]
    Zapisz się do newslettera by otrzymywać
    najświeższe informacje z diver24.pl
    [newsletter_field name="email" label="Podaj adres -email:"] [newsletter_field name="first_name" label="Twoje imię:"] [/newsletter_form]